logo_novako
cz gb de ru
fb tw

Ski & Snb škola

Naše lyžařská a snowboardová škola Novako (akreditovaná u MŠMT ČR pod č.j. 093/2015-50) byla uvedena do provozu v sezoně 2010/2011, kdy jsme zahájili provoz v areálu Novako a během sezóny začali učit také v nedalekém areálu Neklid, na sjezdovce Za Prahou a posléze v areálu Hranice.

Promo video k naší lyžařské škole můžete vidět zde:

V lyžařské škole působí instruktoři, kteří prošli různými vzdělávacími kurzy zaměřenými na výuku lyžování a snowboardingu. Někteří z nich také školením na výuku běžeckého lyžování. Je možné se dohodnout i na výuce telemarku. Z převážné části se jedná o studenty nebo absolventy pedagogických škol zaměřených na tělesnou výchovu a sport, takže instruktoři nemají znalosti pouze čistě lyžařské nebo snowboardové, ale i z oblasti psychologie, pedagogiky nebo sportovního tréninku.

Většina z nich nabrala zkušenosti s výukou v předešlých sezonách v jiných areálech, ve škole nebo při školních zimních kurzech.

Jelikož pracujeme převážně s malými dětmi, snažíme se, aby výuka probíhala hravou formou a podle zákonitostí vývoje dětského organismu. Výuka se přizbůsobuje věku a dovednostem účastníka. Výuková hodina by měla mít schéma sportovní hodiny se všemi jejími zákonitostmi a pravidly. Začátek hodiny je věnován zapracování a rozehřátí organismu, je vedena krátká rozcvička nebo hra. Poté se přechází k hlavní části výuky, kde se nacvičují základní lyžařské dovednosti jako je zastavování, jízda v pluhu, zatáčení, výstupy na lyžích apod. Vše se řídí podle schopností vyučovaného. Na závěr je dobré organismus opět zklidnit, říct si hlavní body, které jsme se naučili a na které si je třeba dále dávat pozor.

V areálu máme  dispozici tři prostory pro výuku. Dětské hřiště pro nejmenší a pro absolutní začátek výuky. Poté malý lanový vlek, kde je možné jezdit ve dvojici s instruktorem a nakonec velký vlek, kdy se jezdí pouze v jednom a sjezdovka je dlouhá 300 metrů. Pokud je u nás úplný začátečník více hodin, projde všemi třemi prostory a záleží pouze na jeho šikovnosti, jak dlouho celý proces bude trvat.

Hlavním naším prostorem je dětské hřiště, kde začínáme s úplnými začátečníky a jsou zde většinou děti. Hřiště je vybaveno zvířátky, sportovními potřebami jako jsou plyšové míčky, milka kostky, basketbalový koš. Dále je zde koberec pro snadnější výuku vystupování, malý kopec, respektive mulda s dojezdem do roviny nebo protikopce pro absoutní začátky jízdy rovně z kopce.

U malého lanového vleku pak máme postavený slalom pro výuku zatáčení na lyžích a pro občasné závody. Dřevěnou bránu a „šibenici“ s navázaným balonkem.

Základní hodina trvá 50 minut, dvouhodinová výuka pak 1 hod a 50 minut. V případě výuky malých dětí je nejlepší, pokud se rodiče bezprostředně výuky neúčastní, z důvodu lepšího soustředění a poslouchání dítěte během výuky.Pokud je přítomnost rodičů nezbytná, je dobré, pokud jsou rodiče v blízkosti pouze „na dohled“.

 

PROVOZNÍ ŘÁD

Lyžařská a snowboardová škola NOVAKO

1. Provozní doba 8:45 – 16: 30

2. Storno podmínky: Zrušení výuky více než 1 den před zahájením – vrácení 100% ze  zaplacené částky, zrušení v den výuky – vrácení 0%

3. Peníze se vrací pouze v případě nečinnosti areálu nebo školy

4. Veškeré aktivity v rámci výuky podléhají provoznímu řádu skiareálu Novako

5. Výukové lekce začínají a končí podle časového harmonogramu. V případě Vašeho zpoždění nemůžeme garantovat celou výukovou hodinu

6. Objednaná lekce musí být zaplacena nejpozději 15 minut před začátkem výuky, v opačném případě si lyžařská škola vyhrazuje právo obsadit lekci jiným klientem

7. V rámci zachování Vaší bezpečnosti nebo bezpečnosti dítěte doporučujeme nastavit vázání v lyžařském servisu

8. Škola Novako nenese žádnou zodpovědnost za Vaše zdraví nebo za zdraví dítěte v případě porušení provozního řádu školy Novako nebo skiareálu Novako

9. V rámci výuky je povinnost účastníků řídit se desaterem bezpečnosti chování na sjezdových tratích

10. Škola Novako si vyhrazuje právo na změnu instruktora